Kırgızca Tercüme Hizmetleri

Bir dili, başka bir dilde karşılığı olan kelimelere çevirerek ifade etmek tercüme etmek anlamına gelmektedir. Farklı dilleri öğrenerek kültür seviyesini yükselten tercümanlar hemen her ülkede bulunmaktadır; ancak ana dilini bildiği ve ifade ettiği gibi hiç bir dili ifade edememek ince bir çizgi olmaktadır.

4 yıllık fakülte mezunu ve ana dili Kırgızca olan tercümanlar tarafından Kırgızca tercüme yapılmaktadır. Günlük belirli tercüme oranı ayarlanarak Kırgızca-Türkçe tercüme işlemi yapılmaktadır.
Tercümanlar tarafından yapılan tercümeler belirli konu planlaması kapsamında gerçekleştirilmektedir. Kırgızca -Türkçe tercüme, Türkçe-Kırgızca Çeviri gerçekleştirilmektedir. Bu çeviri konularını ve planlı çeviri aşamalarını kısaca açıklamak gerekmektedir.

Kırgızca web sayfası çevirisi ve tasarımı & Bilgisayar programları çevirileri, bilgisayar programlar alanında kaliteli hizmet verebilmek adına, kaliteli web sayfası ve yazılımı Kırgızca tercüme yapabilen, birden fazla yabancı dil konuşabilen, bilgisayar bilgilerine hâkim bulunduğu tercüme kategorisi olmaktadır.

Kırgızca ticari tercüme – çeviri; uluslararası ticari bilgiler, belgeler, kanunlar, ithalat – ihracat yazışmaları, iş mektupları, şirket sunumları ve muhasebe konularında Kırgızca tercüme edilmektedir.

Kırgızca teknik tercüme – çeviri; otomotiv, otomasyon, mekatronik, enerji, tarım, gıda, bankacılık, kalite yönetim sistemleri, güvenlik sistemleri, hava ve kara taşıt makineleri, ziraat vb. birçok konuyu içine alan tercüme tercüman tarafından çevrilmektedir.

Kırgızca tıbbi tercüme – çeviri; göğüs hastalıkları, göz hastalıklar, halk sağlığı, ortopedi, klinik rapor, tıp ve eczacılık kuruluşlarının tanıtım ve broşürleri konuları gibi tercümanlık gerektiren daha birçok konuda çeviri hizmeti sunulmaktadır.

Kırgızca hukuki tercüme – çeviri; hukuksal konuları olan, alım satım işlemleri, vekâletnameler, işçi- işveren ilişkileriyle ilgili belgeler ve genel mevzuat ve kanunlar gibi ve benzeri konularda çevirmen tarafından çevirmenlikler yapılmaktadır.

Kırgızca bilimsel akademik tercüme – çeviri; kitaplar, tezler, araştırma notları ve her türlü bilgi kaynaklarının tercümelerinde bulunduğu eğitim konusunda verilen hizmetlerden olmaktadır.

Kırgızca edebi çeviri – tercüme; şiir, roman, tiyatro vb. edebi metin ve kitapların çevirisinin yapıldığı hizmeti içermektedir.

Kırgızca simultane çevir – tercüme; konferans ve toplantılarda kabin içerisinde yapılan tercüme hizmetini içine almaktadır.

Kırgızca tercüme; çeşitli ülke ziyaretler, iş görüşmeleri, telefon görüşmeleri ve toplantılar bu tercüme hizmeti kapsamında bulunmaktadır.